Naše lodě a další vybavení

Ahoj

Jako kapitán klubu PUTUMAYO bych vás rád seznámit s plavidly, které má naše flotila k dispozici. Naše lodě s námi jezdí již nějakou tu sezonu a znají hodně českých řek, proto se nedivte že již mají nejeden šrám na svých kýlech. Díky odbornému servisu, který jim každoročně věnujeme, jsou však stále v dobré kondici a vždy s námi dojely až do cíle našich výprav.

 

Nejpočetnějším palvidlem v naší flotile je laminátová kanoe VYDRA. Je to polouzavřená dvoumístná loď pro sportovní vodní turistiku do stupně obtížnosti WW2. Její předností je dobrá ovladatelnost, stabilita v peřejích a jezech.

 

 

 

Podobná loď jako Vydra, ale uzavřená, se jmenuje METUJE. I ta je v naší flotile v několika exemplářích. Je stejně obratná a stabilní jako Vydra, jen díky uzavřené palubě se do ní hůř ukládá bagáž, zato do ní nateče méně vody ve šlajsně. Zvládá obtížnost WW3.

 

Táborový ledoborec? Nebo zásobovací plavidlo? Tak to je pramice SÁZAVA. Pokud ji sehraná posádka rozjede, nic je nedohoní. Posádka může čítat až 7 osob, ale již dva vodáci s ní bez větší námahy projedou celou řeku. Hodnocení: stabilní plavidlo vhodné i pro posádku začátečníků se zkušeným kormidelníkem. Stupeň obtížnosti? Zvládne průjezd pověstnou šlajsnou v Českém Krumlově pod hradem.

 

Dalšími plavidly které používáme jsou laminátové kajaky. Jsou to jednomístné uzavřené lodě, velmi obratné na hladině i v peřejích. Při použití špricky je možno projíždět i velmi bouřlivé peřeje. Na divoké vodě jsou vhodné jen pro zkušené vodáky.

 

Posledním a služebně nejmladším plavidlem je plastový kajak INUENDO od firmy Noah. Podle hodnocení prodejců se jedná o univerzální loď "pro jízdu i blbnutí". Inuendo jsem si jako kapitán Putumaya pořídil jako velitelskou loď, abych vás na vodě mohl lépe udržet po hromadě. Ale nebojte se, taky vám ji půjčím.

Lodí jak vidíte máme dost, ale k čemu by byly lodě, když by k nim nebyla pádla. Pádla používáme kanoistická a kajakářská ponejvíce od firmy Profiplast. Zásoba pádel je v klubu dostatečná, každý si jistě vybere potřebnou délku a možná i barvu.

Samozřejmostí při jízdě po vodě jsou plovací vesty. Ty nás chrání nejen před utopením, když nás nadnášejí po pádu do vody, ale také pomohou zmírnit následky při nárazu na tvrdý předmět pod hladinou, když se s lodí převrhneme. To je důvod proč s vestou musí jet i ten, kdo se považuje za dobrého plavce. I vest máme dost na to, aby každý účastník s námi mohl bezpečně vyplout.

 

To je ode mne na této stránce vše, a proto vodácké AHOJ vám všem od kapitána Willika.