Naše vodní historie slovem i obrazem

S oddílem Lvíčat jsme vodu prvně vyzkoušeli v létě roku 1992. Krátce před táborem jsme zakoupili tři nafukovací kajaky HELIOS od Gumotexu. Tábořili jsme na Šumavě nedaleko Kaplice, odkud je to jen skok do Rožmberka na řeku Vltavu. Zde proběhl vodní křest lodí i posádek když nás první šlajsna v našem vodáckém životě vykoupala. Během tohoto tábora jsme stihli po etapách sjet Vltavu od Vyššího Brodu ke Krumlovu. Krátce po návratu ze Šumavy se v naší flotile objevuje první laminátová kanoe Vydra.

 

O rok později (1993) již Lvíčata pořádají opravdový vodácký tábor, kdy jsme sjeli pěkný kus Sázavy od Stvořidel. V té době již vlastníme pět lodí, z toho dvě laminátové. On ten tábor vlastně nebyl čistě vodácký, první týden jsme jeli z Prahy na kolech, zato ten druhý jsme si vodu bohatě užívali.

 

Od roku 1994 již Lvíčata pořádají během letních prázdnin tábory dva. Jeden stálý v červenci a jeden putovní vodácký v srpnu. Ty vodácké se nejčastěji odehrávaly na Vltavě nebo Otavě, jednou jsme se vypravili i na Ohři. V průběhu let pak došlo k rozdělení vodáckého tábora na první turnus pro děti a druhý pro starší členy oddílu (instruktoři a vedoucí). Ti starší pak provedli průzkum terénu i na Lužnici a Berounce. Za tu dobu se naše flotila lodí rozrostla o další plavidla, ale o tom se dočtete jinde.

                                                   

Kromě vodáckých táborů se příležitostně vyplouvalo i o víkendech na kratší plavby po Sázavě či Berounce. Tradičním se pak od roku 1999 stalo zářijové splouvání Teplé v Karlových Varech, kam se bez ohledu na počasí jezdíme vyblbnout na divočejší vodu.

 

 

V rámci propagace se naše lodě objevují i na Pražské Bambiriádě, samozřejmě jen v těch letech kdy se Bambiriáda usídlila na Střeleckém Ostrově. Když si na Střelák vzpomenu, lituji že těch lodí tam nemůžeme vzít víc. Naše stanoviště je skoro permanentně obsazené dětmi a rodiči, takže si vedoucí skoro ani nestačí odskočit na oběd.