Kdo nebo co je Putumayo

PUTUMAYO (Španělsky Río Putumayo) je řeka v Jižní Americe. Na horním toku slouží jako státní hranice Kolumbie, Ekvádoru a Peru. V Brazílii se nazývá Icá. Je to levostranný přítok Amazonky s délkou toku 1580km. Putumayo pramení v jižní části kolumbijských And. Protéká Amazonskou nížinou uprostřed tropických deštných pralesů. Vodní doprava je možná na dolním toku.

Putumayo  je ale také klub pro náctileté, se zaměřením na vodní turistiku a vše co je s vodáctvím spojeno. Jako doplňkový program se nabízí například cyklistika a lyžování. Klub je určen všem zájemcům, chlapcům i dívkám, převážně ve věku od deseti do osmnácti let. Ale i mladším či starším zájemcům jsou dveře otevřené.

V Putumayu se z vás určitě nestane ani "Pollert" ani "Hilgertová". Naučíte se ale jaký je rozdíl mezi veslem a pádlem, a jak se s nimi zachází. Dozvíte se jaká nebezpečí může voda skrývat když vodák přecení své síly. Naučíte se jak kormidlovat turistickou kanoi a projet s ní šlajsnou. Poznáte ale také jaké to je, když se loď houpe v peřejích a proud vody vás  nese k dalšímu kempu.

To vše je Putumayo - klub (nejen) vodních sportů který tě zve k návštěvě.